5651 Log İmzalama ve Yedekleme İşlemleri 


FortiLogger kurulumu yapıldıktan sonra 5651 Log İmzalama ve Yedekleme özelliğini aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları izleyiniz:

Not: FortiLogger 5651 imzalama özelliğinin eksiksiz olarak aktif hale gelebilmesi için FortiGate IP-MAC eşleştirme tablosu gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek için lütfen öncelikle FortiGate API bağlantısı dökümanına gözatınız.

Önemli Not!
İmzalama işlemleri için internet bağlantısı gerekmektedir.

1 - Araçlar > Log Yedekle / İmzala sayfasını açınız.

2 - Sayfanın solunda bulunan cihaz listesinden cihazınızı seçiniz.

3 - Yedekleme Hedefinin FTP Olarak Belirlenmesi

"Yedekleme için hedef seçin" menüsüne tıkladıktan sonra sizin için uygun olan FTP veya Sunucu (FortiLogger’ın kurulu olduğu sunucu) seçeneğini seçiniz.

Yedeklenen dosyalarını sıkıştırılmasını istiyorsanız "Dosyaları Sıkıştır" seçeneğini işaretleyiniz.

FTP seçeneği için: alanları doldurunuz ve "Denetle" butonu ile ftp adresini doğruladıktan sonra Kaydet/Seç butonuna basarak ftp adresini kaydediniz.

4 - Yedekleme Hedefinin Sunucu Olarak Belirlenmesi

Sunucu seçeneği için: Konum belirleyiniz. Belirleyeceğiniz konum FortiLogger’ın kurulu olduğu sunucu üzerinde bulunacaktır. Örnek: (D:\5651_yedek) "Denetle" butonu ile sunucu adresini doğruladıktan sonra Kaydet/Seç butonuna basarak konumu kaydediniz. Son olarak "Yedekleme Hizmetini Başlat" butonuna basınız.

5 - Logların İmzalanması

Varsayılan seçenek olarak "Log İmzalama Açık" gelecektir. Dilerseniz bu seçeneği kapatarak sadece yedekleme yapabilirsiniz.

Yedekleme işlemi gün sonunda otomatik olarak yapılacaktır.

Herbir cihaz için işlem sonuçlarını aynı sayfadan takip edebilirsiniz.

6 - İmza Dosyalarının Denetlenmesi

İmzalanmış dosyaları denetlemek için "İmzayı Denetle" butonunu kullanabilirsiniz.

7 - Başarılı İmza Doğrulama İşlemi

Dosya bütünlüğünün korunduğuna yönelik sonuç ekranda benzer şekilde belirtilecektir.5651 Log İmzalama   Kamu SM Zaman Damgası   Self Signed İmzalama   Günlük Yedekleme   İmza Doğrulama
Eklenme Tarihi
  •   19.04.2017