Log İçe/Dışa Aktarma

LOGLARIN İÇERİ VE DIŞARI AKTARILMASI

Log İçe / Dışa Aktar sayfasında geriye dönük logları dışarıda belirlediğiniz bir konuma (FTP, ağ, local sunucu) aktarabilirsiniz. Aynı şekilde belirlediğiniz bir konumdan (FTP, ağ, local sunucu) daha önceden imzalanan yada dışa aktarılan logları içeri aktarıp Fortilogger arayüzünde inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu sayfada gün içerisinde gelen logların sıkıştırılmış ve normal boyutlarını inceleyebilir, bu logların adetlerini görebilirsiniz.

  • Log İçe / Dışa Aktar sayfasına gidiniz.

LOGLARI DIŞA AKTARMA
1
Dışa Aktar sayfasında yukarıdaki görseldeki gibi geçmişe dönük logları kronolojik sırada görebilirsiniz.
Önemli Uyarı : Bu sayfadaki loglar veritabanından çekilmektedir. Daha önceden veritabanı sıfırlaması yapılmışsa o tarihten önceki loglarınız gözükmeyecektir.
LOGLARI DIŞA AKTARMA
2
Dışa aktarmak istediğiniz logu yada logları seçiniz ve "Dışa Aktarmak için hedef seçin" butonuna tıklayınız. Daha sonra gelen ekranda bir hedef seçip "Denetle" butonuna bastıktan sonra "Bağlantı başarılı" uyarısını alınız. İsteğe bağlı olarak "Dosyaları Sıkıştır seçeneğini işaretleyiniz ve "Kaydet / Seç" butonuna basınız. Son olarak "Dışa Aktarmayı Başlat" butonuna basarak dışa aktarmayı başlatabilirsiniz.
LOGLARI DIŞA AKTARMA
3
İşlem tamamlandıktan sonra yukarıdaki görseldeki gibi görünecektir.
LOGLARI İÇERİ AKTARMA
1
Yukarıdaki görselde içe aktarılacak log dosyalarını görebilirsiniz. Dosya yolunu yukarıda kırmızı alan ile belirtilmiş (LocalDisk(C:) > 5651LogBackupTEST) cihaz seri numarası dahil olmayacak şekilde kopyalayınız.
LOGLARI İÇERİ AKTARMA
2
Fortilogger arayüzünden "İçe Aktarmak için hedef seçin" butonuna tıklayınız. Daha sonra gelen ekranda yukarıda kopyalamış olduğunuz dosya yolunu "Konum" alanına yapıştırıp "Denetle" butonuna bastıktan sonra "Bağlantı başarılı" uyarısını alınız. Son olarak "Kaydet / Seç" butonuna basınız.
LOGLARI İÇERİ AKTARMA
3
"Kaydet/Seç" butonuna bastıktan sonra yukarıdaki görseldeki gibi otomatik olarak cihaz seri numarası sayfası açılacaktır. "Select" butonuna basarak devam ediniz.
LOGLARI İÇERİ AKTARMA
4
"Select" butonuna bastıktan sonra ilgili cihaza ait içe aktarılabilecek loglar listelenecektir. Bu listeden içeri aktarmak isteğiniz log veya logları seçerek "Run Import" butonuna basarak devam ediniz. Loglar içeri aktarıldıktan sonra yukarıdaki gibi görünecektir.
LOGLARI İÇERİ AKTARMA
5
Loglar > Logları Görüntüle Sayfasından içeri aktarılan logları görseldeki gibi görebilirsiniz.