Genel Özellikler

Genel Özellikler

Log arama ve filtreme sayfasında cihazların aldığı logları görüntüleyebilir, filtreleyebilir ve CSV veya PDF formatında dışarı aktabilirsiniz.

Log filtreleme için Cihaz Seçimi
1
Loglarını görüntülemek istediğiniz cihazı sağ üst taraftan seçebilirsiniz.
üst menü ve log adedi seçimi
2
Üst bilgi barında bulunan “Göster” seçeneği ile sayfa içerisinde listelemek istediğiniz log adedini seçebilirsiniz. Ayırca, burada, logların ne kadar sürede sorgulandığı ve toplam log satır sayısı (yuvarlanmış olarak) bilgisi de gelmektedir.
Log tipi ve sütunların seçilmesi
3
Sol bölümde bulunan “Log Tipi” menüsünden arama sonuçlarını belli bir log türüne daraltabilirsiniz. Varsayılan olarak “Tüm Tipler” seçili gelmektedir. Hemen altında görüntülemek istediğiniz tarihi seçebilirsiniz. (Gün içinde arama yapmak için Tek gün içinde log arama dökümanını inceleyiniz. Yapacağınız arama belli bir gün aralığında ise Tarih aralığında log arama dökümanına gözatınız.) Arama sonuçlarında görüntülemek istediğiniz sütunları sütun menüsünden seçebilirsiniz. Varsayılan olarak farklı log tipleri için belirli sütunlar gösterilecektir.
Varsayılan ayarlar ve sayfalama
4
Alt bilgi menüsünde sol bölümde bulunan “Varsayılan” butonu ile yapmış olduğunuz filtreleme, tarih ve sütun seçimlerini sıfırlayabilirsiniz. “Ara” butonu veya “Enter” tuşu ile yapmış olduğunuz tercihlerin sonuçlarını arayabilirsiniz. Sağ alt bölümde bulunan sayfalama seçeneklerini kullanarak arama sonuç sayfaları arasında geçiş yapabilirsiniz.