Zamanlanmış Raporlar 

 

Raporlar sayfasında incelediğiniz tüm raporları zamanlanmış rapor olarak tanımlayabilir ve daha önceden eklemiş olduğunuz mail profiline gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlem için, oluşturmak istediğiniz raporu ve gerekli alanları seçtikten sonra Zamanlanmış Rapor Oluştur butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Mail ayarları için Mail Sunucu Ayarları dokümanını inceleyebilirsiniz.

Zamanlanmış Rapor Oluşturma

Raporlar sayfasında istediğiniz ve incelediğiniz bir raporu belirli aralıklar ile tarafınıza zamanlanmış olarak gönderilmesini isterseniz, sağ üst köşede bulunan Zamanlanmış Rapor Oluştur butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Rapor Adı ve Açıklama Ekleme

Rapor adı, seçtiğiniz opsiyonlara göre otomatik olarak oluşturulmaktadır. İsteğinize göre değiştirebilirsiniz. Bu vereceğiniz rapor ismi mail konusu olarak karşınıza çıkacaktır.
Ayrıca Açıklama kısmını da doldurabilirsiniz. Açıklama kısmı zorunlu alan değildir.

Rapor Oluşturulacak Cihazların Seçimi

Cihaz seçimi alanı zorunlu alandır. Oluşturduğunuz raporların hangi cihazlar için geçerli olduğunun göstergesidir. Bu alanda birden fazla cihaz seçebilirsiniz.

Zaman Ayarları ve Mail Profil Seçimi

Zaman Periyodu kısmında ne kadarlık bir veri aralığı kullanılması gerektiğini seçebilirsiniz. Örneğin; Haftalık aralığını seçerseniz, bir haftalık log kayıtlarından rapor oluşturulacaktır.
Her seçeneği ise, Pdf raporun ne kadar aralıklar ile oluşturulup, mail gönderileceğini göstermektedir. Örneğin; Gün seçeneğini işaretlerseniz, her günün sonunda rapor oluşturulup tarafınıza mail gönderilecektir.
Mail gönderim profili zorunlu alandır. Birden fazla mail profilini aynı anda seçebilirsiniz.

Rapor Değerleri

Buradaki seçenekler, raporları incelerken seçtiğiniz alanlara göre otomatik olarak getirilecektir, sonradan değiştirmeniz mümkündür.
Gruplama adı, oluşturacağınız raporu hangi alana göre gruplamak istediğinizi göstermektedir.
Top Limit, PDF olarak gelen raporda ne kadar kayıtın listeleneceğini belirtmektedir.
Seçilmiş Detay, detay olarak hangi alanı görmek istediğinizi gösterir.
Drill Top Limit, ise, detay olarak ne kadar kayıtın listeleneceğini belirtmektedir.


Zamanlanmış Rapor Videosu


Zamanlanmış Raporlar Pdf Rapor Raporların Mail Gönderimi