Lisanslama 

Lisanslama

Fortilogger belirli şartlar altında bedelsiz kullanım aboneliği hakkı sunmaktadır. Bedelsiz kullanım aboneliği şartları aşağıdaki gibidir:

  • FortiGate cihazı RZK tarafından satılmış olmalı
  • Üzerinde RZK çıkışlı devam eden lisans bulunmalı
  • FortiGate-100 serisi ve alt modellerden biri olmalı

FortiLogger Lisanslama işlemi FortiLogger Portal üzerinden yapılmaktadır. Lisanslama işlemi için aşağıdaki adımları izleyiniz:

Lisanslanacak cihazın seçilmesi
1
FortiLogger Portal’a giriş yapınız.
Cihazlarım sayfasında aktif cihazlarınız görünecektir.
Lisanslamak istediğiniz cihaz için "Lisansla" butonu ile bedelsiz kullanım aboneliği lisansı talebi oluşturabilir veya satınalma yapabilirsiniz.
Bedelsiz kullanım lisans taleplerinizin sonuçlarını mail yolu ile veya FortiLogger Portal üzerinden takip edebilirsiniz.
Lisans satınalmayı tercih etmeniz durumunda kredi kartı ile FortiLogger Portal üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Bu işlem sonuçlandığında abonelik lisansı otomatik olarak aktive edilecektir
Lisans ve cihaz bilgilerinin görüntülenmesi
2
Lisans talebiniz onaylandıktan sonra cihazın altında "Görüntüle" butonuna tıklayarak cihaz ve lisans bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
FortıLogger'da lisans kontrolü
3
FortiLogger arayüzünde Cihaz > Cihaz Ayarları > Kayıtlı Cihazlar sekmesi altında "Lisansı kontrol et" butonuna tıklayarak cihazınızı lisanslı hale getirebilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=dCC9U7dCtzk