Zamanlanmış Raporlar 


Raporlar sayfasında incelediğiniz tüm raporları zamanlanmış rapor olarak tanımlayabilir ve daha önceden eklemiş olduğunuz mail profiline gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlem için, oluşturmak istediğiniz raporu ve gerekli alanları seçtikten sonra "Zamanlanmış Rapor Oluştur" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Mail ayarları için Mail Sunucu Ayarları dokümanını inceleyebilirsiniz.

Zamanlanmış Rapor Oluşturma

Raporlar sayfasından istediğiniz veya incelediğiniz bir raporu belirli aralıklar ile tarafınıza zamanlanmış olarak gönderilmesini isterseniz, sağ üst köşede bulunan "Zamanlanmış Rapor Oluştur" butonuna tıklayınız.

Rapor Adı ve Açıklama Ekleme

Rapor adı, seçtiğiniz opsiyonlara göre otomatik olarak oluşturulmaktadır. İsteğinize göre değiştirebilirsiniz. Bu vereceğiniz rapor ismi mail konusu olarak karşınıza çıkacaktır.
Ayrıca "Açıklama" kısmını da doldurabilirsiniz. Açıklama kısmı zorunlu alan değildir.

Rapor Oluşturulacak Cihazların Seçimi

Cihaz seçimi alanı zorunlu alandır. Oluşturduğunuz raporların hangi cihazlar için geçerli olduğunun göstergesidir. Bu alanda birden fazla cihaz seçebilirsiniz.

Zaman Ayarları ve Mail Profil Seçimi

Zaman Periyodu kısmında ne kadarlık bir veri aralığı kullanılması gerektiğini seçebilirsiniz. Örneğin; Haftalık aralığını seçerseniz, bir haftalık log kayıtlarından rapor oluşturulacaktır.
Her seçeneği ise, Pdf raporun ne kadar aralıklar ile oluşturulup, mail gönderileceğini göstermektedir. Örneğin; Gün seçeneğini işaretlerseniz, her günün sonunda rapor oluşturulup tarafınıza mail gönderilecektir.
Mail gönderim profili zorunlu alandır. Birden fazla mail profilini aynı anda seçebilirsiniz.

Gruplama ve Detay Seçenekleri

Buradaki seçenekler, raporları incelerken seçtiğiniz alanlara göre otomatik olara getirilecektir, sonradan değiştirmeniz mümkündür.
Gruplama adı, oluşturacağınız raporu hangi alana göre gruplamak istediğinizi göstermektedir.
Seçilmiş Detay ise, detay olarak hangi alanı görmek istediğinizi gösterir.Zamanlanmış Raporlar   Pdf Rapor   Raporların Mail Gönderimi
Eklenme Tarihi
  •   25.01.2020